Як доглядати за хутром?

Хутро – річ дуже ніжна, щоб шубка носилася довше і не втрачала свого шарму, не вішайте сумку на ваші тендітні ручки, краще доручіть її сильній половинці. ЩО робити якщо потрапила під дощ або сніг? Шубку обтрусіть і акуратно повісьте на вішалку подалі від гарячої плити або батареї.

Не сушіть мокре хутро на сонці і біля вогня. Коли хутро висохне, енергійно струсіть шубку, але не розчісуйте щіткою.

Не вішайте шубу біля побіленої стіни, вапно псує хутро.

Нефарбоване хутро не любить сусідства з фарбованим.

Біле хутро добре чистити крохмалем а для блиску протріть його ганчіркою, змоченою оцтовою есенцією.

Натуральне хутро, пожовкле від часу, можна відбілити перекисом водню, додавши до неї кілька крапель нашатирного спирту.

Вироби з козлика миють холодною мильною водою, потім обполосніть і просушіть.

Штучне хутро можна прати у пральному порошку, попередньо відпоровши підкладку. Ретельно прополоскавши шубу, закатати її в простирадло, а потім розправте і сушіть на вішалці. Біле синтетичне хутро після прання можна підсинити.

Прим’яте хутро спочатку змочіть губкою, а потім розчешіть, намагаючись не пошкодити.

Жирові плями видаляють, протираючи хутро в одному напрямку ганчіркою,змоченою очищеним бензином або засобом для виведення плям. Можна промивати плями розчином прального порошку або мильною піною. Розчин або піну втирають щіткою в хутро, намагаючись не зволожувати шкіру, потім місце, де була пляма,промивають водою кімнатної температури і просушують.

Місце для зберігання хутра має бути сухим. Камфора добре вбирає вологу, зашийте її в мішечок і покладіть під одяг. Час від часу міняючи її. Можна використовувати для цих цілей селикагель, який періодично прожарюйте в духовці або на чистій сковороді.

Не допускається зберігання хутряних речей в комоді, чемодані, … таким чином ви зменшуєте час який воно може вас зігрівати взимку. Зберігаючи у висячому положенні, захищене спеціальним чохлом або якщо такий відсутній, можна скористатись бабусиним методом замотавши його в простирадло. Шафа, де будуть висіти речі, попередньо ретельно протріть і провітріть. У шафі має бути вільно, інакше ворс примнеться. У кишені шуби і під комір покладіть зашитий в марлю нафталін, або інший засіб, що охороняє її від молі. Шуби не можна посипати нафталіном. У штучному хутрі міль не заводиться.

Сподіваюсь вам було цікаво читати цю статтю. Поради які наведені вище, щодо відновлення втраченого блиску вашої улюблениці, просимо особливо не захоплюватися адже можливий і зворотній ефект. Якщо ви не впевнені в своїх силах ми завжди раді будемо допомогти в такій відповідальній місії.